Broneerimissüsteem

Broneerimissüsteemi ikoonTallinna Keskraamatukogu arvutite broneerimissüsteemi kasutatakse raamatukogu lugejaarvutite eelnevaks broneerimiseks. Eelnev broneerimine on vajalik selleks, et olla kindel vaba arvuti olemasolus. Arvuti broneerimisel on võimalik valida, milliste programmidega arvutit soovitakse kasutada.

 

Broneerimissüsteemi kasutusjuhend

Kasutajakonto loomine

Broneeringute tegemiseks tuleb luua broneerimissüsteemi kasutajakonto. Kasutajakonto võib luua iseseisvalt või paluda ka raamatukoguhoidja abi.

Kasutajakonto iseseisvaks loomiseks on vajalik kasutajatunnus (lugejakaardi vöötkoodi / ID-kaardi number (kui ID-kaart on vormistatud lugejakaardiks ja antud digiallkiri) / elamisloakaardi number) ja salasõna (Minu ESTER salasõna), millega sisenete ka Minu ESTERisse. Kasutajakonto loomise leheküljele pääseb menüüvalikust "Kasutaja loomine". Edasi tuleb valida endale unikaalne kasutajanimi (nt eesnimi.perekonnanimi), sisestada kasutajatunnus (lugejakaardi vöötkood) ja Minu ESTER salasõna ning broneerimissüsteemi salasõna, millest viimane tuleb valida ise.

 

Unustasid kasutajanime või salasõna?

Kasutajanime või broneerimissüsteemi salasõna ununemisel saab broneerimissüsteemi sisse logida ka Minu ESTERi kasutajatunnust (lugejakaardi vöötkoodi) ning salasõna kasutades. Selleks tuleb enne sisse logimist valida märkeruut "Unustasin salasõna...". Minu ESTERi kasutajatunnus (vöötkoodi number) tuleb sisestada Kasutajanime ja Minu ESTERi salasõna Salasõna lahtrisse. Sisse logides ilmub Teie kasutajanimi vasakusse tulpa "Sisse loginud" alla. Salasõna saab ära muuta leheküljel "Salasõna muutmine".

 

Broneerimine

Broneeritavaid arvuteid saab otsida leheküljel "Arvuti broneerimine" teenindusosakonna või haruraamatukogu nimetuse alt ja kuupäeva järgi. Vabasid arvuteid saab otsida ka arvutite parameetrite järgi, vajutades lingile "Liitotsing". Otsingut saab teostada ilma sisse logimata, kuid broneeringu tegemiseks tuleb sisse logida.

Otsingu tulemuseks on arvutite ja kellaaegade tabel. Broneerida saab kuni 30 päeva ette ja vähemalt 1 tund enne broneeringu algusaega.

Arvutit saab broneerida, vajutades vabale arvutile (valge ristkülik) sobival kellaajal. Broneeringu tegemiseks tuleb valida rippmenüüst soovitav broneeringu pikkus ning vajutada "Salvesta" nupule.

 

Broneeringu tühistamine

Enda broneeringu tühistamiseks tuleb vajutada iseenda broneeringu väljale (roheline ristkülik). Broneeringut saab tühistada ka "Minu broneeringud" leheküljel.

 

Broneeringu kasutamine raamatukogus

Kui raamatukogus kasutatakse arvutite haldamissüsteemi CafeDog, tuleb kõigil, kes kasutavad broneerimissüsteemi, arvuti kasutamiseks sisse logida sama kasutajanime ja salasõnaga, mida kasutati broneerimissüsteemis.