Õpetajale


Tallinna Keskraamatukogu kõik haruraamatukogud ja teenindusosakonnad pakuvad raamatukoguekskursioone ja -tunde õpetajatele, gümnaasiumi- ja põhikooliklassidele ning lasteaiarühmadele. Ekskursioonide sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga (eelnev lugejaks registreerimine ei ole vajalik).

Huvi korral palume ühendust võtta teile sobiva raamatukoguga, kontaktid leiate SIIT. Osalemine on tasuta!

Siia on ära toodud mõned raamatukogutunnid ja -ekskursioonid, mida korraldatakse:

Tallinna Keskraamatukogu osakonnad:

Eestikeelse kirjanduse osakond
Muusikaosakond
Võõrkeelse kirjanduse osakond

Raamatukogubuss Katarina Jee:

Reedeti on raamatukogubussi võimalik külla kutsuda lasteaedadesse, koolidesse, huvi- ja päevakeskustesse ning teistesse asutustesse. Raamatukogubussi mahub korraga uudistama kuni 25 last.
Vaadake täpsemat infot registreerimise ja vabade aegade kohta siit

Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogud:

Kadrioru raamatukogu
Nurmenuku raamatukogu Sääse raamatukogu
Kalamaja raamatukogu Nõmme raamatukogu Sõle raamatukogu
Kännukuke raamatukogu Paepealse raamatukogu Torupilli raamatukogu
Laagna raamatukogu Pelguranna raamatukogu Väike-Õismäe raamatukogu
Männi raamatukogu Pirita raamatukogu  
Männiku raamatukogu Pääsküla raamatukogu  


         

          

 

 

Eestikeelse kirjanduse osakond

• Elektroonilise joonistuslaua kasutamine klassidele

Raamatukogu arvutiklassis on kuni kümnel õpilasel võimalik kasutada elektroonilist joonistamislauda erinevate pilditöötlusprogrammide võimalustega tutvumiseks ja vabakäelise joonistamise harjutamiseks.

Oodatud on õpilased koos õpetajaga nii koolide kunsti- kui arvutiõppe tundide raames, samuti rühmad huviringidest koos juhendajaga.

Lisainfot elektrooniliste joonistamislaudade kasutamisvõimaluste kohta eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteeninduse e-posti aadressil laste at tln dot lib dot ee.

 

• Raamatukogutunnid gümnaasiuminoortele

Korraldame 10. – 12. klassi õpilastele raamatukogutunde, mille raames räägime ja tutvustame:
- e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU
- anname lühiülevaate uuemast Eesti ilukirjandusest (sh auhinnatud teosed), Eesti näitekirjandusest aastatel 2000-2015 või uuemast noortekirjandusest (sh tõlkekirjandus);
- mängime kirjanduse tundmisel põhinevat raamatubingot.

Kui Te olete raamatukogu külastamisest huvitatud, siis palun andke oma soovist ning Teile sobivast kuupäevast ja kellaajast teada e-posti aadressil eo at tln dot lib dot ee.

 

• Uurimistööde koostamise ja infokirjaoskuse koolitused

Põhikooli- ja gümnaasiumiklassidele mõeldud koolitused, mis keskenduvad raamatukogu andmebaaside kasutamisele ja infootsingualaste oskuste värskendamisele uurimistööde koostamise abistamiseks. Andmebaaside valik ja koolituse sisu kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Vajadusel viime uurimistööde koostamise ja infokirjaoskuse koolitusi läbi ka inglise keeles.
Lisainfo koolituste sisu ning toimumisaegade kohta eestikeelse kirjanduse osakonna lugemissaali e-posti aadressil ls at tln dot lib dot ee.

Kliki pildil ja vaata, kuidas süsteemselt ja läbimõeldult uurimistööd koostada:
 

 

• Sibulatuur

Tutvustame Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) keldrist pööninguni. Sibulatuur on saanud oma nime raamatukogu kauaaegse direktori Aleksander Sibula järgi, kes töötas ja ka elas raamatukogus aastatel 1921-1951.
Sibulatuur kestab u 35-45 minutit.
Palume klasside külastused eelnevalt registreerida eestikeelse kirjanduse osakonna lugemissaalis telefonil 683 0917 või e-posti aadressil ls at tln dot lib dot ee.


Lasteosakonnas:

 

• Kratid: aidas, taevavõlvil, juttudes!


Tallinna Keskraamatukogu kutsub lasteaiarühmasid ja algklasse toredasse ning õpetlikku raamatukogutundi, kus saab teada, kes need kratid õigupoolest on, miks neid valmistati ja mis aeg see oli, kui kratid ringi lendasid. Mõtiskleme, kas tänapäeval samuti kratte leidub, ning teeme valmis üdini sõbraliku raamatukrati, kes toob lastele tutvumiseks mõned uuemad lasteraamatud. Soovi korral lisame tunnile raamatukogu tutvustuse. Kratiteemalised raamatukogutunnid toimuvad Tallinna Keskraamatukogu peamajas Estonia pst. 8  ja need on osalejatele tasuta.

Vajalik on eelregistreerimine e-posti aadressil laste at tln dot lib dot ee või telefonil 683 0914.
 

• Liiklusteemaline tund „Ohutult raamatukokku!“


Tänaval liiklemist peetakse paljuski iseenesest mõistetavaks, kuid siiski tuleks ka seda õppida. Õppida aru saama, kes, mida, millal, kuidas ja miks teeb ning peamine – kuidas liigelda nii, et see oleks kõigile ohutu! Tallinna Keskraamatukogu kutsub 1.-6. klasse liikluskasvatuse-teemalisse raamatukogutundi, kus üheskoos meelde tuletada olulised reeglid liiklemises, mängida liiklusteemalisi mänge ning lugeda juttu. Soovi korral lisame tunnile raamatukogu tutvustuse. Tund toimub Tallinna Keskraamatukogu peamajas Estonia pst. 8 ja on osalejatele tasuta. 

Vajalik on eelregistreerimine e-posti aadressil laste at tln dot lib dot ee või telefonil 683 0914.

Liiklusteemaline tund toimub koostöös Maanteeametiga.
 

• „Vaba valik!“: raamatukogutund soovitud teemal


Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindus pakub raamatukogutunde ka õpetaja ja õpilaste poolt valitud teemal. Kui on soov lähemalt käsitleda mõnd kirjanikku, teost või raamatusarja, tutvuda uudiskirjandusega või saada teadmisi mõnes muus põnevas valdkonnas, siis võib pöörduda meie poole aadressil laste at tln dot lib dot ee või telefonil 683 0914. Tunde saab tellida nii lasteaialastele kui kooliõpilastele ning need on osalejatele tasuta. Tunnid toimuvad Tallinna Keskraamatukogu peamajas Estonia pst. 8.

NB! Hea tunni loomiseks vajavad raamatukoguhoidjad ettevalmistusaega kuni 3 nädalat.
 

• Sõprus Põhjalas

 

Miks on sõpra vaja? Selge on see, et koos tuleb ette igasuguseid seiklusi. Aga mis juhtub siis, kui mäng veidi viltu läheb? Teematunnis elame üheskoos kaasa Maria Parri raamatu „Vahvlist südamed“ tegelaste mereröövlimängule ning arutleme sealjuures, kes on meie sõbrad ning kuidas ise olla hea sõber. Oma mõnusad soovid toredatele kaaslastele paneme lõpuks kirja, et nii me ise kui ka teised võiks neist hiljem eeskuju võtta.

Teematund „Sõprus Põhjalas“ on välja kasvanud Põhjamaade raamatukogunädalast, mida tähistatakse novembris ja mille 2015. aasta peateemaks oligi sõprus. Tund toimub Tallinna Keskraamatukogu peamajas (Estonia pst 8) ja selles osalemine on tasuta. Vajalik on eelregistreerimine aadressil liisa dot randmaa at tln dot lib dot ee.

 

Võõrkeelse kirjanduse osakond

• Raamatukogutunnid ja -ekskursioonid algklassidele

Korraldame soovijatele eesti, vene, inglise või prantsuse keeles raamatukogutunde ja -ekskursioone. Õpime raamatukogus käitumise põhitõdesid. Tutvume põnevate raamatutega ja õpime raamatukogust vajalikke raamatuid üles leidma. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale.
Täpsem info: vko at tln dot lib dot ee või 683 0961

 

• Raamatukogutunnid ja -ekskursioonid põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele

Korraldame soovijatele eesti, vene, inglise või prantsuse keeles raamatukogutunde ja -ekskursioone. Tutvume raamatukogu ja selle kasutamispõhimõtetega. Õpime koolitööks vajalikke materjale üles leidma ja elektronkatalooge kasutama. Tutvume erinevat sorti kirjandusega. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale.
Täpsem info: vko at tln dot lib dot ee või 683 0961
 


• Venekeelsed nukuetendused

Võõrkeelse kirjanduse osakonna töötajad pakuvad lastele erinevaid venekeelseid nukuetendusi nii koolivaheajal kui ka erinevatel meie poolt korraldatud üritustel.
Eelregistreerimine tel: Olga dot Losakova at tln dot lib dot ee või 683 0963
 

 

Kadrioru raamatukogu

• Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele


Korraldame lasteaiarühmadele ning algklassidele raamatukogutunde ja -ekskursioone, kus räägime ja tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale.

Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 601 3420, e-posti aadressil kadrioru at tln dot lib dot ee või raamatukogus kohapeal.
 

Kalamaja raamatukogu

 

• Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

-    Tutvustame raamatukogu teenuseid ja uuemaid lasteraamatuid
-    Mängime arendavaid Miti mänge

• Raamatukogutunnid 4.-6. klassi õpilastele

-    Tutvustame e-kataloogi ESTER
-    Kinnistame teadmisi praktiliste ülesannete täitmisega

• Infootsingumäng 7.-9. klasside õpilastele

-    Mängime humoorikat infootsingumängu, mille käigus omandatakse teadmisi raamatukogust, raamatute leidmisest ja andmebaasidest
-    Tutvustame e-raamatukogu ELLU

Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Soovi korral viime tunni läbi teile sobival teemal. Palume eelnevalt kokku leppida  telefonil 6380970 või

kalamaja at tln dot lib dot ee

 

Kännukuke raamatukogu

• Raamatukogult õppurile


Korraldame põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiklasside noortele raamatukogutunde ja koolitusi, milles räägime ja tutvustame:
-    e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU
-    e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
-    raamatukogu andmebaase
-    anname lühiülevaate uuemast Eesti ilukirjandusest (sh auhinnatud teosed) või uuemast noortekirjandusest (sh tõlkekirjandus)
-    pakume abi uurimistööde vormistamiseks
-    mängime kirjanduse tundmisel põhinevat raamatubingot
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil kannukuke at tln dot lib dot ee või telefonil 683 0951

 

Laagna raamatukogu

• Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
- raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,
- õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
- lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge,
- lasteaedade vanematele rühmadele ja algklassidele lapsi harivaid esitlusi raamatukogutundide raames.

Soovi korral on tähtpäevade raames võimalik korraldada ka temaatilisi raamatukogutunde. Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 635 0020, e-posti aadressil laagna@tln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.


• Raamatukogutunnid koolinoortele

Korraldame koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi:
- tutvustame e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU,
- tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE,
- tutvustame raamatukogu andmebaase,
- pakume abi uurimistööde vormistamisel.

Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Palume eelnevalt kokku leppida e-posti aadressil laagna at tln dot lib dot ee või telefonil 635 0020

 

Männi raamatukogu

• Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele


Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus:

- tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,
- õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
- tutvume raamatukogu Lastelehega,
- tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge.


• Raamatukogutunnid koolinoortele


Korraldame koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi, kus tutvustame:
- e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU,
- e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE,
- raamatukogu andmebaase.

Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 653 2556, e-posti aadressil manni at tln dot lib dot ee või raamatukogus kohapeal.

Männiku raamatukogu

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele

Korraldame lasteaiarühmadele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
- raamatukogu teenuseid
- uuemaid lasteraamatuid
- raamatukogu Lastelehte
- mängime lapsi arendavaid Miti mänge

Soovi korral viime tunni läbi Teile sobival teemal. Lisainfo  koolituse sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 655 9718, e-posti teel  manniku at tln dot lib dot ee  või raamatukogus kohapeal.


Nurmenuku raamatukogu

 

♦ Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
- raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,
- õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
- lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge.

Soovi korral viime tunni läbi teile sobival teemal (näiteks tähtpäevad, pühad, muud õppekavas käsitletavad teemad). Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil nurmenuku at tln dot lib dot ee,  telefonil 683 0980 või raamatukogus kohapeal.

♦ Raamatukogutunnid koolinoortele

Korraldame koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi:
- tutvustame e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU,
- tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE,
- tutvustame raamatukogu andmebaase.
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil  nurmenuku@tln.lib.ee,  telefonil 683 0980 või raamatukogus kohapeal.

Korraldame raamatukogutunde eesti ja vene keeles.
 

Nõmme raamatukogu

• Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus:
- tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
- õpime kasutama e-kataloogi ESTER
- tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele raamatukogu Miti mängude abil

Soovi korral viime tunni läbi Teile sobival teemal (näiteks tähtpäevad, pühad, muud õppekavas käsitletavad teemad)

Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil nomme at tln dot lib dot ee või telefonil 672 3858

 

Paepealse raamatukogu

• Ohoo, koomiksid!

Tutvustame koomiksi ajalugu ja tegelasi ning lahendame koomiksitegelaste viktoriini.

Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse at tln dot lib dot ee või telefonil 632 7463

• Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus:
- tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
- õpime kasutama e-kataloogi ESTER
- tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele raamatukogu Miti mängude abil
- saab vaadata põnevaid ja lõbusaid nukuetendusi
- õpime kasutama teadmiskirjandust Kass Nuti viktoriini abil

 Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse at tln dot lib dot ee või telefonil 632 7463

• Raamatukogutunnid koolinoortele

Korraldame koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi, milles:
- tutvustame e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU
- tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
- tutvustame raamatukogu andmebaase
- pakume abi uurimistööde vormistamiseks
- mängime kirjanduse tundmisel põhinevat raamatubingot

Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse at tln dot lib dot ee või telefonil 632 7463

• Raamatukoguekskursioonid

Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Soovijatel palume endast teada anda e-posti aadressil paepealse at tln dot lib dot ee või telefonil 632 7463.

 

Pelguranna raamatukogu


• Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

- tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
- õpetame kasutama e-kataloogi ESTER
- tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge

• Raamatukogutunnid koolinoortele

- tutvustame e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU
- tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
- tutvustame raamatukogu andmebaase

Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Palume eelnevalt kokku leppida e-posti aadressil pelgu at tln dot lib dot ee või telefonil 683 0931.
 

Pirita raamatukogu

• Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele raamatukogutunde, kus:
- tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
- tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele raamatukogu Miti mängude abil
- õpetame raamatuid õigest kohast üles leidma

Soovi korral on tähtpäevade raames võimalik korraldada ka temaatilisi raamatukogutunde. Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil pirita at tln dot lib dot ee või telefonil 683 0955.

• Raamatukogutunnid põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele

Raamatukogutunnis teeme tutvust e-raamatukoguga ELLU ning õpime kasutama e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE. Lisaks tutvume uuema noortekirjandusega.
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil pirita at tln dot lib dot ee või telefonil 683 0955.
 

Pääsküla raamatukogu

• Raamatukogutunnid algklassidele

Saame tuttavaks raamatukoguga, õpime kasutama elektronkataloogi ning leidma vajalikke raamatuid raamatukogu riiulitest.
Avastame koos raamatukogu Lastelehte ning teeme tutvust uute toredate lasteraamatutega. Lõpetuseks mängime toredat raamatubingot!

Soovi korral on võimalik alati raamatukogutunni sisu vastavalt vajadusele kohandada. Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula at tln dot lib dot ee või raamatukogus kohapeal.

• Kirjandustunnid algklassidele ja põhikooli noorematele klassidele

Vahel on ju tore viia kirjandustund läbi hoopis raamatukogus – kõik raamatud on kohe kohapeal näha ja tutvumist ootamas! Lisaks parasjagu koolis läbitavale teemale saame raamatukogus antud teema kohta ka pisut laiemalt teada. Tunni lõpetame lõõgastava (aga asjakohase) mängu või viktoriiniga.

Lisainformatsioon, teema ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula at tln dot lib dot ee või raamatukogus kohapeal.

• Raamatukogutunnid põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele

Raamatukogutunnis teeme tutvust e-raamatukoguga ELLU, tutvume uuema eakohase kirjandusega ning mängime raamatute tundmisel põhinevat raamatubingot.

Soovi korral on võimalik alati raamatukogutunni sisu vastavalt vajadusele kohandada. Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula at tln dot lib dot ee või raamatukogus kohapeal.

• Infootsingu koolitused põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele

Õpime kasutama e-kataloogi ESTER ning leidma vajalikke raamatuid raamatukogu riiulitest. Kinnistame õpitu vastavate ülesannete lahendamisega.

Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula at tln dot lib dot ee või raamatukogus kohapeal.

Sõle raamatukogu

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ning algklassidele raamatukogutunde ja -ekskursioone, kus tutvustame raamatukogu teenuseid ja uuemaid lasteraamatuid. Õpime tundma e-kataloogi ESTER ja sealt ka ise raamatuid otsima. Soovi korral viime tunni läbi teile sobival teemal.
Eesti ja vene keeles.
Palume eelnevalt kokku leppida telefonil 601 9153, e-posti aadressil sole at tln dot lib dot ee või raamatukogus kohapeal.

Raamatukogutunnid koolinoortele

Korraldame raamatukogutunde, kus tutvustame e-raamatuid ja E-raamatukogu ELLU e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE raamatukogu andmebaase

Sääse raamatukogu

• Infootsingu koolitused gümnaasiuminoortele

Gümnaasiumiklassidele mõeldud koolitused, õpetamaks, kuidas leida uurimistöödeks vajalikku informatsiooni kasutades e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE, soovi korral ka inglisekeelseid teadusartikleid sisaldavat litsentsiandmebaasi EBSCO. Koolituse sisu kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Sääse raamatukogu raamatukoguhoidjat on võimalik kutsuda koolitust läbi viima Mustamäel või Kristiines asuva kooli arvutiklassi.
Lisainfo koolituste sisu ning toimumisaegade kohta e-posti aadressil saase at tln dot lib dot ee või telefonil 683 0990.

• Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

 Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
- raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
- õpime kasutama e-kataloogi ESTER
- lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge.

Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 683 0990, e-posti teel saase at tln dot lib dot ee või raamatukogus kohapeal.

Torupilli raamatukogu

Korraldame lasteiarühmadele ja algklassidele raamatukogutunde ja ekskursioone, kus tutvustame raamatukogu, selle teenuseid.

Viime läbi uudiskirjandust tutvustavaid tunde ja meisterdame.

Soovi korral viime läbi temaatilisi raamatukogutunde (Madalmaade muinasjutud, „Lohed ja draakonid“, ookeanid ja mereelukad, õudsed muinasjutud, „Kapielukad ja salasõbrad“ jne). Viime läbi viktoriine ja mängime Miti mänge. Raamatukogutöötaja aitab soovi korral koostada soovitusliku kirjanduse nimekirju.

4-6 klassidele

Tutvustame elektronkataloogi ESTER. Tutvustame uudiskirjandust. Korraldame temaatilisi üritusi (Inkad ja Peruu muinasjutud, rüütlid, kriminaalsed lood jne).

7-9 klass

Tutvustame elektronkataloogi ESTER ja ISE. Tutvustame  andmebaase. Tutvustame ELLUt.
Lisainfo torupilli at tln dot lib dot ee, 600 9113
 

Väike-Õismäe raamatukogu

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:

- raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,
- õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
- tutvustame uuemaid lasteraamatuid,
- lasteaedade vanematele rühmadele ja algklassidele lapsi harivaid esitlusi raamatukogutundide raames.
Soovi korral on tähtpäevade raames võimalik korraldada ka temaatilisi raamatukogutunde.

Korraldame põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiklasside noortele raamatukogutunde ja koolitusi, milles räägime ja tutvustame:

-    e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU
-    e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
-    raamatukogu andmebaase
-    tutvustame raamatukogu teenuseid.

Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 674 0933, e-posti aadressil oismae at tln dot lib dot ee või raamatukogus kohapeal.